Светослав Тодоров доволен от представянето на юношите

Селекционерът на юношеския национален отбор на България (до 18 години) Светослав Тодоров остана доволен от представянето на отбора в трите контролни срещи, които изиграха за седмица. Снощи родените през 1997 година отстъпиха на Холандия с 1:2.

"Показахме борба, бяхме непримирими и отново успяхме да се върнем в мача срещу финалиста от последното Европейско първенство. Изиграхме три мача в рамките на 6 дни, но не отстъпихме физически на именития си противник, коментира Тодоров.

Нападателят на ПСВ Айндховен Мартин Берден откри резултата след изпълнение на пряк свободен удар в 28-ата минута. Две минути по-късно, след нарушение извършено срещу Николай Минков в близост до тъч-линията, Александър Георгиев отправи силен удар, но топката се отби в горната греда и излезе в аут. През второто полувреме националите продължиха да търсят път към вратата на Холандия и след бърза многоходова акция отдясно, Николай Минков центрира към Александър Георгиев, който овладя топката, освободи се от противников състезател и хладнокръвно реализира за 1:1. Четири минути преди края на редовното време Джереми Хелмер оформи крайното 2:1.