Уейд включи машината на времето и разби Детройт (видео)

Дуейн Уейд включи машината на времето и сякаш се върна в пика на кариерата си, реализирайки 40 точки, с които буквално разби на Детройт Пистънс, а Маями Хийт се поздрави с домакински успех със 109:102. Лидерът на “горещите” реализира 19 от точките си в заключителните 12 минути на двубоя, а освен това се отчете и с 6 борби, 4 асистенции и 1 отнета топка.

Юдонис Хаслем също напомни за най-доброто от себе си, постигайки “дабъл-дабъл” с 18 точки и 13 борби, а Марио Чалмърс се включи силно в ролята на “шести човек” и приключи с 11 точки, 9 борби и 4 асистенции.

За гостите от “Моторния град” най-много точки вкара Андре Дръмънд. Младокът наниза 32, а също така овладя 14 отскочили топки и блокира 2 противникови изстрела. Реджи Джаксън остана с 31 точки, 9 асистенции и 6 борби.

Треньорът на “горещите” Ерик Сполстра използва едва седем баскетболисти през второто полувреме, тъй като Луол Денг и Майкъл Бийзли се контузиха, а трима други бяха аут още преди мача - Хасан Уайтсайд, Крис Андерсен и Шабаз Напиър.

Маями вече има 8 победи от последните си 9 домакинства и за първи път от ноември насам има еднакъв брой успехи и поражения като домакин - 18-18. Общият баланс на Хийт е 34-39, като Уейд и компания са седми в класирането на Изток.