Доктора излекува Ямаха след феноменално откриване на сезона в MotoGP

Легендарният Валентино Роси спечели първия старт за Сезон 2015 в Световния шампионат по мотоциклетизъм (MotoGP) на писатата "Лосаил" в Катар. Седемкратният носител на титлата в кралския клас тушира конкуренцията в лицето на Андреа Довициозо и Андреа Яноне от бившия му тим Дукати, както и съотборника му в Ямаха Хорхе Лоренсо.

Настоящият световен шампион Марк Маркес с Хонда завърши пети и не успя да се включи в борбата за първото място в нито един етап от надпреварата. Шести завърши неговият съотборник Дани Педроса.

Довициозо и Яноне бяха в челото още от самото начало и никога не оставиха съмнение в своята скорост. Те показаха още по време на предсезонните тестове, че новото Десмоседичи GP15 е бързо, както и с резултатите си от квалификацията, но никой не предполагаше, че ще са толкова силни в състезателно темпо.

Голямата изненада бяха състезателите на Ямаха, които намериха скорост между квалификацията и състезанието. Темпото им бе впечатляващо, като в първата фаза от надпреварата Хорхе Лоренсо бе начело. 14 тура преди края бе първия момент, в който Довициозо изскочи напред.

Доктора в това време повишаваше темпото си и успя да се включи към спора за Топ 3. Вале първо се справи с Яноне и Лоренсо и след това последва щурма към върха.

В последната обиколка Доктора бе начело, а Дови бе по петите му. Валентино не се поддаде на натиска и завърши първи в поредна феноменална битка между него и някой от по-младите състезатели - този път Довициозо.

Разликата между двамата на финала бе само 0,174 сек. Яноне бе трети на малко повече от 2 сек., следван на половин сек. от Лоренсо. Маркес бе пети на 7 сек. зад Роси, Педроса на почти 11. Кал Кръчлоу завърши седми, следван от Брадли Смит, Пол Еспаргаро и Йони Ернандез в рамките на Топ 10.

Следващото състезание е в Остин, Тексас.