Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Цецо Соколов с 15 точки и MVP! Халкбанк грабна Купата на Турция след 3:0 над Аркас

Волейболният отбор на Халкбанк (Анкара), където играе българският национал Цветан Соколов, защити трофея си в турнира за Купата на Турция и го спечели за 3-а поредна година. Момчетата на италианския треньор Лоренцо Бернарди надиграха категорично Аркас (Измир) с 3:0 (25:18, 25:23, 25:22) в големия финал на финалната четворка на турнира, игран тази вечер пред около 1500 зрители в зала "Дженгиз Гьолю" в Бурса.

Така волейболистите на Халкбанк спечелиха Купата на Турция за трета поредна година и общо 6-ти път в история си. Това бе и втори трофей за Соколов и компания през сезона, след като в началото му грабнаха и Суперкупата на страната.

Цецо Соколов изигра поредния си страхотен мач за Халкбанк, стана най-резултатен с 15 точки (2 аса и 50% ефективност в атака) и бе определен за най-полезен играч (MVP) на турнира. Емре Батур пък добави още 14 точки (1 блок, 2 аса и 73% ефективност в атака) за победата. За тима на Аркас канадският диагонал и национал Гавин Шмит завърши с 14 точки.

ХАЛКБАНК (АНКАРА) - АРКАС (ИЗМИР) 3:0 (25:18, 25:23, 25:22)
ХАЛКБАНК: Улаш Къяк 1, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 15, Михал Кубяк 11, Бурутай Субашъ 5, Емре Батур 14, Марчин Мозджонек 10 - Нури Шахин-либеро (Фаик Гюнеш, Джан Айвазоолу)
Старши-треньор: Лоренцо Бернарди
АРКАС: Мустафа Рамазаноолу 2, Гавин Шмит 14, Кевин Тили 1, Леонел Маршал 10, Хакъ Чапкъноолу 7, Ерхан Дюнге 9 - Хасан Йешълбудак-либеро (Йъджът Гюлмезоолу, Гьокхан Гьокгьоз)
Старши-треньор: Глен Хоуг.