Бдин и Ботев не се победиха във вълнуващ голов трилър

Сериозна грешка допусна видинският Бдин при гостуването си на Ботев (Луковит). Двата отбора не излъчиха победител – 3:3 в среща от 16-ия кръг на Северозападната В група. От този резултат загубиха видинчани, които вече изостават с 6 точки от лидера Спартак (Плевен). В мача имаше драматични обрати, напражение и доказателство за това освен 6-те гола са и 7-те жълти и 2 червени картона.

Двубоят грабна още от самото начало около 200-те зрители на стадион „Христо Ботев“. В 5-ата минута Цветомир Тодоров изведе гостите напред в резултата. Малко след това обаче ветеранът Ангел Русев изравни. Секунди преди почивката Тодоров отново даде аванс на своите.

Същинският трилър се разигра в последният половин час. Първо в 60-ата минута Цветан Цветанов от Бдин оспори решение на главния съдия Павел Мичев и той му вдигна втори жълт и червен картон. Макар и в намален състав надеждата за краен успех не угасна за Бдин. В 68-ата минута Калоян Ангелов вкара трети гол и като, че ли интригата изчезна. Четвърт час преди края обаче Милен Тонев намали на 2:3. В 85-ата минута домакините загубиха численото си предимство, тъй като Филипов удари съперник и рефера му вдигна директен червен картон. Това обаче не попречи на ботевци да се хвърлят в отчаян щурм. Усилията им бяха възнаградени в последните секунди на 4-минутното продължение, когато Ангел Русев вкара за крайното 3:3.