41-годишна звезда от Сървайвър спря Етър за "Б" група

Великотърновският Етър изостана на 7 точки от лидера на Северозападната "В" група – Спартак (Плевен), след като завърши 1:1 при гостуването си на Левски от едноименният град. Двубоят бе от 16-ия кръг на първенството. Селекцията на Георги Василев проспа първото полувреме, когато провеждаше само епизодични контраатаки, докато домакините бяха по-дейният тим. Предимството на левскарите материализира бившият играч на Спартак (Плевен), Нефтохимик и Левски (София) Светослав Бърканичков, който на 1 март навърши 41 години. В 16-ата минута бившият участникът в Сървайвър изпълни прецизно пряк свободен удар за 1:0.

Веднага след почивката ролите се размениха. Гостите бяха по-добри, повече търсеха гола. Те възстановиха равенството в 51-ата минута чрез Тихомир Кънев. Нападателят бе фаулиран в наказателното поле и сам реализира отсъдената от рефера Георги Йорданов дузпа. Само няколко минути по-късно Кънев можеше да донесе победата на отбора си, но опасният му удар с глава бе отразен от вратаря на Левски – Иван Георгиев. Старжът на домакините предотврати още един сигурен гол в 62-ата минута след шут от 4-5 метра на Искрен Писарев.