Балотели с красив гол в шоу на "Анфийлд" (видео + галерия)

Без победител завърши благотворителният мач на стадиона на Ливърпул "Анфийлд", в който пред 45 000 зрители един срещу друг се изправиха два отбора с бивши и настоящи футболни звезди, повече от които са обличали фланелката на мърсисайдци. Единият отбор бе съставен от футболисти, подбрани от Стивън Джерард, а играчите в другия тим бяха селектирани от друга легенда на "червените" - изявяващия се вече като футболен анализатор Джейми Карагър.

Балотели с красив гол в шоу на "Анфийлд"

Мачът завърши при резултат 2:2, като тимът на Карагър поведе с 2:0 с попадения през първото полувреме на Марио Балотели и Дидие Дрогба. С две точно изпълнени от Стиви Джи дузпи след това обаче отборът на "осмицата" се добра до равенство 2:2. Дрогба вкара гол, след като бе изведен сам срещу противниковия вратар, а Балотели опъна мрежата с мощен удар от далечно разстояние.

В двубоя не липсваха и други интересни моменти, като например атрактивен пас на Тиери Анри към Райън Бабел при една опасна атака на отбора на Джерард. Холандецът обаче не уцели вратата.

След почивката атаката на отбора на Джерард бе водена от двама любимци на публиката на мърсисайдци - испанеца Фернандо Торес и уругваеца Луис Суарес.