Нефтохимик стигна до 5-и мач срещу Добруджа след 3:1 в полуфинал №4 (ВИДЕО)

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) стигна до решителен 5-и мач срещу Добруджа 07 (Добрич) в полуфиналния плейоф в Суперлигата. Момчетата на треньора Николай Желязков обърнаха и надделяха трудно над добричлии с 3:1 (20:25, 25:20, 25:23, 28:26) в мач №4 от полуфинала помежду им, игран тази вечер в залата на спортния комплекс в Правец.

Така резултатът в полуфиналната плейофна серия бе изравнен на 2-2 победи. Петият решителен мач между Нефтохимик и Добруджа е в сряда (1 април) от 17,30 часа в зала "Добротица" в Добрич. Победителят ще се класира за финала, където ще срещне настоящия шампион Марек Юнион Ивкони, който отстрани Монтана след 3-0 победи.

Волейболистите на Добруджа започнаха по-концентрирано в първия гейм на срещата и след два аса на Костадин Стойков стигнаха до комфортна преднина при първото техническо прекъсване от 8:5. След почивката ас на Симеон Александров и атака в аут на Петър Христов увеличиха разликата до 10:5. Гостите от Добрич продължиха да са по-активния отбор и след ас на Димитър Маринков дойде и второто техническо прекъсване при резултат 16:9. Добре насоченият начален удар на добричлии, в комбинация с лошото посрещане на Нефтохимик доведоха до гейм аванс за Добруджа след 25:20 в първия гейм.

След загубения първи гейм, волейболистите на Нефтохимик излязоха на игрището много по-амбицирани да покажат, че не случайно са достигнали до тази фаза. Добрата блокада и няколкото атаки през центъра дадоха аванс на домакините от 8:6 до първата техническа пауза. Разликата нарасна на цели четири точки при 12:8, което принуди старши-треньорът на Добруджа Мирослав Живков да вземе първата си почивка във втория гейм. След грешка на Симеон Александров от сервис, дойде и второто техническо прекъсване при резултат 16:11 за Нефтохимик. В опита си да се върнат в гейма, играчите на Добруджа допуснаха много грешки от начален удар и след сервис в аут на Симеон Александров, Нефтохимик изравни резултата в геймовете на 1:1 след 25:20.

Двата отбора продължиха надлъгването си и в третия гейм. Първото по-сериозно откъсване дойде след неуспешен опит за пусната топка от страна на Иван Станев и след блокада, Добруджа 07 поведе с 9:6. Бургаските волейболисти реагираха много бързо и след две успешни атаки на Петър Христов равенството бе възстановено при 10:10. Атака на Венцислав Рагин даде предимство от една точка на Добруджа при 16:15 до второто техническо прекъсване. Два аса на Петър Христов и грешка на разпределителя на добричлии Георги Манчев дадоха аванс в геймовете на Нефтохимик при 2:1 след 25:23.

Волейболистите на Добруджа взеха много комфортен аванс от 6:1 още в началото на четвъртия гейм, но успяха да задържат само част от своята преднина до първото техническо прекъсване - 8:5. От аванса на Добруджа остана едва една точка до второто техническо прекъсване - 16:15. Много добре пласиран сервис на Костадин Николов и успешна атака на диагонала Петър Христов изведоха Нефтохимик за пръв път в гейма напред в резултата при 18:17. В заключителните минути, в герой за бургазлии се превърна Петър Христов и след две негови атаки, геймът бе затворен при 28:26, а с това и мача с 3:1.