Turkish Airlines спечели "Престиж Мач на Звездите"

Отборът на Turkish Airlines записа категорична победа на „Престиж Мач на Звездите” , след като се наложи над съперника си от Volkswagen 131:99. Двубоят се проведе в зала „Дияна” в Ямбол, като през третата четвърт на терена се появи шампионският отбор на Ямболгаз от 2002-а година, който се изправи срещу действащите родни звезди.

„Черните” от Turkish Airlines демонстрираха красива и комбинативна игра още в първите минути и бързо дръпнаха с 15:7, но определено най-красивият момент от началото бе страхтният пас на Браун и убийствената забивка на Върнат Тейлър за тима на Volkswagen. Съперниците им от Turkish Airlines също вдигнаха публиката на крака с няколко отлични изпълнения, а в самия край Лени Дениъл „избухна” с невероятна забивка и оформи преднината на „черните” на 54:37

Павлин Иванов от тима на Volkswagen също записа името си сред тези с атрактивни забивки от началото на мача, след като разтърси коша на два пъти в началото на втората четвърт, но след това Дениъл продължи с поредица от атрактивни отигравания, а в края в игра за Turkish Airlines с потника на Иван Лилов се появи 10-годишно дете от школата на Ямбол, което демонстрира отличен мерник и отбеляза шест точки за 100:75 на почивката.

Преди началото на второто полувреме отборите на Turkish Airlines и Volkswagen се обединиха, за да премерят сили с шампионския отбор на Ямболгаз за една четвърт.
За действащите звезди на терена се появиха само играчи останали в сърцата на феновете в Ямбол – Павлин Иванов, Павел Маринов, Мартин Дурчев, Николай Върбанов и Станислав Говедаров. Въпреки натрупаните години, шапионите на Ямбол показаха, че класата не е преходна и спечелиха третата четвърт с 33:20 за радост на феновете изпълнили зала „Дияна”.

В последните десет минути на терена отново се появиха титулярните отбори - Turkish Airlines и Volkswagen, като баскетболистите и на двата отбора продъжиха да залагат на атрактивните комбинации и стрелба от тройката. Бившите съотборници в Балкан – Павел Маринов и Станимир Маринов разтресоха кошовете с уникални забивки, но чарешката на тортата бе успешната стрелба от центъра на Мартин Дурчев, която оформи крайния резултат - 131:99 в полза на отбора на Turkish Airlines.