Караньотов спечели убедително първия кръг на румънския супербайк шампионат

Ангел Караньотов стартира взривно участието си в румънския супербайк шампионат, след като спечели убедително и с рекордно време първия старт за сезона при 1000-кубиковите машини. Българският пилот, с мотоциклет на Кавазаки, надви с категорична разлика миналогодишния шампион Каталин Казаку, а третото място зае друг роден представител в надпреварата - Велислав Марков.

Пилотите от България и Израел се представяха най-добре през целия уикенд във всички класове на гръцката писта "Серес", но името на Караньотов изпъкна в свободните тренировки, които българинът печелеше дори с над четири секунди преднина срещу своите конкуренти. Логично, българският пилот на "ZedMoto" зае първо място на стартовата решетка, включваща други 16 състезатели, а след това защити позицията си от квалификациите.

Караньотов завърши 16-те обиколки в "Серес" с отличното време 22:08.110 минути, изпреварвайки миналогодишният победител Каталин Казаку. Румънецът, с мотоциклет на БМВ, завърши на 6.08 секунди от Караньотов, а Марков изостана с допълнителни секунда и половина на третото място.

"Беше невероятен, би ги с разлика", лаконични бяха от гаража на българския пилот за БТА след състезанието. Караньотов записа и най-добро време на пистата с 1:22.990 минути за обиколка, след като условията най-после позволиха на състезателите да покажат най-доброто от себе си. По време на тренировките и квалификациите пък се сипеха дъжд и сняг, но и тогава българинът беше най-добър със своето Кавазаки. Следващият кръг е насрочен за уикенда на 18 и 19 април, като той отново ще бъде проведен на гръцката писта "Серес".