Шампионът на Австрия Гюсинг се класира на финал за Купата

Шампионът на Австрия Гюсинг се класира за финала на турнира за Купата на страната по баскетбол за мъже. Гюсинг победи на полуфиналите Капфенберг с 83:71 (18:20, 20:12, 23:20, 22:19) точки. За шампионите Чавдар Костов игра 24:26 минути като титуляр и се отличи с 9 точки, 1 борба и 1 отнета топка. Александър Янев беше на терена 19:10 минути и се отчете с 6 точки, 3 борби и 1 отнета топка.

В спора за трофея Гюсинг ще срещне Велс по-късно днес. Отборът на Елан Шалон загуби от Нанси като гост с 59:74 точки в мач от 26-ия кръг на шампионата на Франция. Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов игра 21 минути като резерва за Шалон и завърши със 7 точки, 1 борба, 2 асистенции и 2 отнети топки.

Елан Шалон е на 12-о място в подреждането с 12 успеха и 14 поражения. Лидер е Страсбург с 22-3 и мач по-малко. Христо Николов и Олимпия Любляна записаха втори пореден успех в словенската лига след 88:86 точки като домакин на Крка Ново место. Според регламента, пет отбора играят на разменено гостуване за крайно класиране преди плейофите. Николов завърши с 16 точки, 8 борби и 5 асистенции.