Джокович тръгна към пета титла в Маями

Защитаващият титлата и четирикратен шампион Новак Джокович (Сърбия) стартира с победа на турнира от сериите "Мастърс" в Маями (САЩ) с награден фонд 5,38 милиона долара. Джокович се наложи над Мартин Клижан (Словакия) с 6:0, 5:7, 6:1 след близо два часа игра и се класира за третия кръг. Сърбинът се стреми към пета титла в Маями след 2007, 2011, 2012 и 2014 година.

"Надявам се на още една страхотна седмица в Маями. В последните осем-девет години аз се връщам тук, участвам в турнира и имам добри постижения. Изиграл съм едни от най-добрите си мачове на тези кортове", каза Джокович. Сърбинът спечели само след 23 минути първите седем гейма в мача срещу Клижан, но изненадващо загуби втората част. Все пак в третия сет Джокович отново доминираше в даде само гейм на съперника си. Номер 1 в света има 20 победи този сезон и 31 в Маями. В следващия кръг той ще играе със Стийв Дарси (Белгия), който отстрани Жил Мюлер (Люксембург) с 6:4, 6:7(2), 6:3. Номер 4 в схемата Кей Нишикори (Япония) разгроми Михаил Южни (Русия) с 6:2, 6:1 за 69 минути. Победи постигнаха петият в схемата Милош Раонич (Канада) над Теймураз Габашвили (Грузия) с 6:1, 6:4 и шестият поставен Давид Ферер (Испания) над федерико Делбонис (Аржентина) с 6:1, 6:1. Французинът Жо-Вилфрид Цонга ще играя срещу своя сънародник и приятел Гаел Монфис в третия кръг. Номер 11 Цонга победи Тим Смичек (САЩ) с 6:4, 3:6, 6:3, а Монфис отстрани Филип Крайнович (Сърбия) с 3:6, 6:2, 7:6(4).

Поставеният под номер 14 Ертестс Гулбис (Латвия) загуби седмия си мач за сезона от осем срещи, след като отстъпи пред Хуан Монако (Аржентина) с 2:6, 4:6. Александър Долгополов (Украйна) се наложи над Томи Робредо (Испания) с 6:7(1), 6:3, 7:5. Жереми Шарди (Франция) победи Юрген Мелцер (Австрия) с 6:4, 6:1, а Алехандро Фая (Колумбия) спечели срещу номер 20 Иво Карлович (Хърватия) с 6:4, 6:2.

Снимка: Getty Images/Guliver