Добруджа надигра Нефтохимик с 3:1 по полуфинал №3 и е на успех от финала (ВИДЕО)

Добруджа 07 (Добрич) победи Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (25:21, 25:20, 20:25, 27:25) в трета полуфинална среща между двата отбора от плейофната фаза на Суперлигата, изиграна в Спортния комплекс в Правец. Срещата бе белязана с три жълти и един червен картон и постоянни разправии на двата отбора с арбитрите. С този успех отборът от Добрич поведе в серията с 2:1 успеха, като се играе до 3 победи.

Двата отбора започнаха изключително равностойно срещата. Отборът на Добруджа успя първи да се откъсне с две точки напред като това се случи след атака на диагонала Коце Стойков за 11:13. Последва нова размяна на по една точка, за да се стигне до 12:14. Второто техническо прекъсване дойде при резултат 12:16 след като Петър Христов първо изпрати топката в аут, а след това бе спрян от блокадата на гостите. Този аванс се оказа повече от достатъчен за момчетата на Мирослав Живков и след много стабилна игра в защита те спечелиха първия гейм с 21:25.

Гостите от Добрич започнаха по-добре втората част и след две добри атаки на Симеон Александров поведоха с 1:4, което принуди селекционерът на Нефтохимик 2010 Николай Желязков да вземе първото си прекъсване в гейма. Старши треньорът на бургазлии замени диагонала си Петър Христов с Георги Петров. Това даде необходимия ефект и домакините свалиха пасива си само на една точка 7:8. Атака на Георги Петров, която попадна точно върху линията изведе Нефтохимик 2010 за пръв път през този гейм напред в резултата 9:8. В този момент помощник треньорът на Добруджа Калоян Костадинов реагира много остро на съдийското отсъждане и главният съдия Константин Йовчев му показа жълт картон. Второто техническо прекъсване дойде след атака на Светослав Арнаудов при резултат 14:16. При резултат 20:22 селекционерът на Нефтохимик 2010 Николай Желязков пусна Петър Христов на мястото на Стоян Златев. Това обаче бе неправилна смяна, защото диагоналът бе заменен по-рано в гейма от Георги Петров. Съдийската двойка забеляза това едва след разиграването на следващите две точки 21:23 и това доведе до отнемане на точка на бургаския отбор. По време на споровете на играчи и от двата отбора с главния съдия, Стоян Самунев получи жълт картон за гневната си реакция. Така резултатът бе 20:24, а гостите успяха да затворят гейма с 20:25

Третата част отново започна по-добре за волейболистите на Добруджа 07 и те поведоха с 5:8 до първото техническо прекъсване. Притиснати до стената, домакините започнаха да залагат на по-голям риск и успяха да намалят пасива си на само една точка 16:15. В заключителните части на гейма, волейболистите на Нефтохимик се оказаха по-стабилни и след добра защита успяха да спечелят частта с 25:20

Подобно на предходните две части и тук гостите се откъснаха в резултата при 1:4. И тук скандалите не закъсняха и при резултат 9:9 реферът вдигна жълт картон и на центъра на Добруджа 07 Светослав Арнаудов, след като тениската му бе скъсана, а той забави играта, за да бъде поправена. Следващата точка бе за Нефтохимик и това принуди селекционера на Добруджа да извърши смяна като на мястото на Георги Манчев се появи Христо Енков. Току що замененият Георги Манчев влезе в словесна саморазправа с малцината фенове на Нефтохимик. Двата отбора се оттеглиха за второто техническо прекъсване при резултат 15:16. Блокада на Венцислав Рагин срещу Андрей Николов и ас на Симеон Александров дадоха аванс от 16:19 за Добруджа. Нефтохимик се доближи само на две точки 19:21 след атака в аут на Симеон Александров, който реагира много остро и получи червен картон. Блокада на Петър Христов срещу Димитър Маринков и атака в аут на посрещача, дадоха аванс на бургазлии от 23:21. Нефтохимик стигна до геймбол при 24:23, но отскочилата от блокадата топка след атака на Теодор Богданов не бе посрещната от никого и се стигна до поредно равенство 24:24. Грешка на Стоян Златев и успешна атака на Симеон Александров сложиха точка на спора след 25:27.

Следващата среща е на 29 март от 16:00 часа отново в Спортния комплекс в Правец.

Резултатът в серията е 1-1 победи. Играе се до 3 успеха от 5 мача.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 1:3 (21:25, 22:25, 25:20, 25:27)

НЕФТОХИМИК:

Иван Станев 3, Петър Христов 5, Андреа Николов 11, Стоян Златев 10, Стоян Самунев 9, Теодор Богданов 7 - Христо Велков-либеро (Георги Петров 17, Теди Дремсизов, Костадин Николов 1)

Старши-треньор: Николай Желязков

ДОБРУДЖА:

Георги Манчев 2, Костадин Стойков 15, Симеон Александров 16, Димитър Маринков 16, Венцислав Рагин 10, Светослав Арнаудов 6 - Христо Христов-либеро (Валентин Димов 1, Петър Милушев, Стефан Стоянов, Николай Тодоров 1)

Старши-треньор: Мирослав Живков.

Забележка: Добруджа води с 2-1 победи в полуфиналната серия. Играе се до 3 успеха от 5 мача.