Шампионът Марек отново на финал след ново 3:2 срещу Монтана (ВИДЕО)

Шампионът на България през последните 3 поредни години Морек Юнион Ивкони (Дупница) ще играе за 4-а поредна година на финал в Суперлигата на България, след като успа да отстрани в полуфиналите трудно, но заслужено Монтана. Възпитаниците на Найден Найденов победиха в полуфинал №3 Монтана с 3:2 (17:25, 25:18, 25:22, 21:25, 15:11) в Спорната зали в Сливница.

Така Марек спечели полуфиналната серия с 3-0 победи, след 3 успеха с по 3:2.

Така на финала Марек ще срещне победителя от полуфинал №2: Добруджа - Нефтохимик.
Монтана - Марек

Днес двубоят в залата в Сливница, където Марек играе домакинските си мачове Монтана започна с летящ старт и набързо натрупа добра преднина, с която спокойно затвори първата част в своя полза. Отлична серия на сервис направи Трифон Лапков. Във втория гейм ролите се размениха и отборът от Дупница взе инициативата, а добро включване направи Михаил Цветанов.

При 1:1 два тима на практика започнаха мача помежду си отново. Марек бе по-уверен и си осигури добра преднина при 22:17. Монтана обаче съумя да намали до 22:23. Гостите днес дори имаха възможност да изравнят, но атака на Лапков излезе в аут. В игра за Монтана вече бе Георги Братоев, който замени Любомир Агонцев, започнал двубоя като титуляр.

Противно на всякаква логика последва ударен гейм за възпитаниците на Георги Петров, които изоставаха с 8:7 и не се виждаше как може да се върнат в мача, но изневиделица обърнаха до 10:8. Найден Найденов взе прекъсване на ръба на нервите си, но съперника дръпна дори с 11:8, а по-късно и с 16:12. Въпреки многото обрати от подобни ситуации в предишните два мача днес драма нямаше и Монтана изравни до 2:2.

В тайбрека Марек започна по-добре и поведе с 4:2, а полетата бяха сменени при 8:6. Дупничани дръпнаха дори с 9:6, а скоро и с 11:7, с което нямаше повече въпросителни около крайния изход на срещата.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - МОНТАНА 3:2 (17:25, 25:18, 25:22, 21:25, 15:11)