Дунав дръпна с 13 точки пред преследвачите

Дунав увеличи преднината си на върха на Североизточната "В" група след категорична победа с 3:0 срещу втория Калиакра в мач от 20-ия кръг на първенството. Двубоят на Градския стадион в Русе бе излъчен в пряко предаване от "Канал 3", въпреки което най-верните фенове на "небесно синия" тим отново подкрепиха подобаващо своите любимци.

"Драконите" бяха по-активни в първите минути и още във втората Мирослав Будинов се размина с топката, а при последвалият удар на Ивайло Раденцов вратарят Николай Радомиров спаси. Явор Въндев след това успя да се измъкне от русенската отбрана в 6-ата минута, но ударът му  създаде трудности на Цветомир Цанков.

Диян Димов на свой ред също опита късмета си с изстрел от границата на наказателното поле след продължително разиграване в половината на гостите, но не намери целта. След това и Николай Колев имаше шанс да открие за дунавци, но се размина с топката от удобна ситуация. Въпреки по-активните действия от страна на домакините, до почивката резултатът остана непроменен.

Малко след подновяването на играта Радомиров отново се наложи да се намесва след опасно центриране на Георги Чакъров. В 51-ата минута все пак резултатът бе открит. Андреас Васев навърза противниковата отбрана отдясно и намери с точно подаване непокрития в малкото наказателно поле Будинов, който не сгреши и прати топката в мрежата за 1:0.

Само 10 минути по-късно таблото вече показваше 2:0 за домакините. Ивайло Раденцов прати топката в горния ляв ъгъл с точно изпълнение на пряк свободен удар от 20-ина метра, а "небесно синята" агитка го посрещна с феерия от факли.

В 77-ата минута резултатът вече стана класически. Диян Димов засече центриране отдясно на Васев и не даде шанс на Радомиров с воле за 3:0.

До края с пропуски се отчетоха Васев, Будинов, Чакъров, но резултатът остана непроменен.

Така Дунав продължава да води все по-убедително в класирането на Североизточната "В" група, като след 20 мача има актив от 58 точки, с 13 и голова разлика (86:8). В следващия кръг "драконите" гостуват на  Доростол на 4 април, събота, от 16,00 ч. в Силистра.

Дунав: Цветомир Цанков, Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Димов, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (79 мин. - Светослав Читаков), Андреас Васев, Николай Колев (76 мин. - Йордан Димитров), Георги Чакъров (87 мин. - Динко Станчев), Мирослав Будинов.

Калиакра: Николай Радомиров, Детелин Димитров, Георги Христов (65 мин. - Алекси Аврамов), Дарин Андонов, Ивелин Василев, Симеон Симеонов, Траян Дянков, Петко Цанков, Явор Въндев (68 мин. - Георги Станчев), Цветомир Валериев (81 мин. - Васко Боев), Християн Кожухаров.

Жълти картони -  Ат. Атанасов от Дунав; С. Симеонов, Д. Андонов, И. Василев от Калиакра