Австрия върви уверено с бой над Лихтенщайн (видео)

Националният отбор на Австрия продължава да върви уверено в група "G" от европейските квалификации. Тази вечер тимът се наложи с убедителното 5:0 в гостуването си на Лихтенщайн и записа 4-ата си победа от 5 мача, като здраво държи първото място в групата. Мартин Харник в 14-ата, Марк Янко в 16-ата, Дейвид Алаба в 59-ата, Затко Юнузович в 74-ата и Марко Арнаутович в 90-ата минута бяха точни за успеха на гостите, които пропуснаха и дузпа.

Австрия набързо взе преднина от два гола. В 14-ата минута Мартин Харник направи двойно съз Златко Юнузович, който му върна с пета, нападателят нахлу на скорост в наказателното поле и технично прати топката в мрежата за 0:1. Само две минути по-късно Марко Арнаутович получи на крилото и центрира перфектно за Марк Янко, който без проблем насочи топката в опразнената врата за 0:2.

В 32-ата минута гостите получиха дузпа за нарушение на Йеле срещу Юнузович, но Дейвид Алаба пропусна от бялата точка. Все пак в 59-ата минута футболистът на Байерн се реваншира и направи резултата класически в полза на гостите с прекрасен удар от дистанция. В 74-ата минута и Юнузович записа името си сред голмайсторите за 0:4 след чудесна асистенция с глава на Марк Янко, а в самия край на мача Марко Арнаутович оформи крайното 0:5.

Така Австрия запазва първото си място в група "G" с актив от 13 точки, като запазва преднината си от 4 точки пред преследвача Швеция. Лихтенщайн пък очаквано е сред аутсайдерите и с актив от 4 точки заема предпоследното 5-то място.