Динамо (Москва) с разгромна победа в първия полуфинал за Купата на CEV

Руският волейболен гранд Динамо (Москва) е само на крачка от класиране за финала на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Московчани разгромиха вкъщи белгийския Волей БиХепи2 (Асе-Леник) с 3:0 (25:16, 25:16, 25:16) в първи мач от полуфиналите, игран снощи пред около 3000 зрители в Двореца на спорта "Динамо" в руската столица.

Така момчетата на треньора Юрий Маричев са само на два спечелени гейма от класиране за финала на турнира. Срещата-реванш е в събота (28 март) от 21,30 часа българско време в Белгия. При каквато и да е нова победа и дори при загуба с 2:3 руснаците ще се класират за финала, където ще срещнат победителя от другия полуфинал между италианския Тренто и полския ЗАКСА (Кенджежин-Кожле). От друга страна волейболистите на Асе-Леник трябва да гонят задължителен успех с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм.

Най-полезни за Динамо станаха руският национал Денис Бирюков (4 блока, 47% ефективност в атака и 11% перфектно посрещане) и американският център Максуъл Холт (1 блок, 4 аса и 88% ефективност в атака) с по 12 точки, а италианската звезда на тима Иван Зайцев, който влезе като резерва, добави още 11 точки (2 аса и 82% ефективност в атака) за победата. За тима от Асе-Леник Сепе Баетенс завърши със скромните 8 точки.

ДИНАМО (МОСКВА, РУСИЯ) - ВОЛЕЙ БИХЕПИ2 (АСЕ-ЛЕНИК, БЕЛГИЯ) 3:0 (25:16, 25:16, 25:16)
ДИНАМО: Сергей Гранкин 1, Павел Круглов 9, Денис Бирюков 12, Юрий Бережко 1, Максуъл Холт 12, Дмитрий Щербинин 3 - Алексей Обмочаев-либеро (Павел Панков, Иван Зайцев 11, Александър Маркин 5, Игор Филипов 5, Артьом Ермаков-либеро)
Старши-треньор: Юрий Маричев
ВОЛЕЙ БИХЕПИ2: Тим Вершюрен 1, Януш Горски 6, Роберт Андринга 4, Сепе Баетенс 8, Яспер Дифенбах 7, Хосе Мигел Сугранес Мартинес 5 - Дирк Спариданс-либеро (Пьотър Орчик 1)
Старши-треньор: Йохан Дефогел.