Убедително начало за Пиронкова в Маями

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на силния турнир на твърди кортове в Маями с награден фонд 5,38 милиона долара. 27-годишната Пиронкова, която през миналия сезон достигна до третия кръг, победи квалификантката Катерина Козлова (Украйна) с 6:4, 6:3 за 80 минути. За първата ракета на България това е 10-о участие на турнира в Маями.

В първия сет двете направиха общо пет пробива, но българката успя да вземе подаването на съперничката си в десетия гейм и да поведе в резултата. Във втората част Пиронкова реализира ранен пробив за 2:0, а след това за 3:1 и до края на двубоя нямаше проблеми. С този успех българката си осигури 17 100 долара от наградния фонд и 35 точки за световната ранглиста.

Във втория кръг Пиронкова ще срещне поставената под номер 15 Флавия Пенета (Италия). 33-годишната Пенета е 28-а в класацията на WТА в момента. Тя е спечелила 10 титли на сингъл и е заработила над 10 милиона долара от наградни фондове като професионалистка. Италианката има три победи в четири мача срещу Пиронкова досега, но българката спечели с 6:3, 7:6(3) последната среща в Сидни през месец януари.