100 години ски спорт в България

Никола Гьоргиев: Играчите на Марек не са нормални!

Звездата на френския гранд Пари Волей Никола Гьоргиев изригна след втория успех на Марек Юнион Ивкони над Монтана с 3:2 гейма вчера. Диагоналът, който от този сезон играе във френския тим и е съотборник с бившия играч на дупничани Дмитрий Бахов, е брат на капитана на българските шампиони Гьорги Гьоргиев.

"Всички срещи на Марек в интернет ги следим с Димата. На брат ми съм му казвал десетки пъти, че се чудя как побеждават, но днес разбрах защо бият. Просто те не са нормален отбор. Обръщат с лекота мачове от 2:1 гейма, а в днешния (б.р. вчерашния) двубой с Монтана ми скъсаха нервите. Само Марек може да загуби гейм от 24:20 и после да бие на 16. Нормално ли е в полуфинал да водиш 2:1 гейма и 24:21 и да загубиш три мачбола?! Не е нормално. А след това в тайбрека с лекота 15:10 все едно, че нищо не се е случило в предния гейм. Млад отбор срещу по-опитен тим след такова обръщане да победи е равносилно на чудо. В този отбор во главе с брат ми не са нормални. Много им се радвам и им стискам палци", коментира Никола Гьоргиев пред zadupnitsa.com.

"Доволен съм от Гьорги, разбира се. Играе с мисъл, чете перфектно играта и взема най-правилните решения в решаващите моменти. Все пак това е най-важният пост в един отбор. Вече има самочувствие, а за играч на неговия пост, това е от голямо значение. В тези два мача му се получиха и другите елементи от играта – блокадата, сервиса и играта в защита. Винаги има какво да се иска, но брат ми се старае да се осъвършенства постоянно", заключи абсолютната звезда на Пари Волей и френското първенство. Той води в класацията за топреализатор на френския шампионат с 563 точки от 24 мача, следван от Герт Ван Вале от Бове с 515 точки от 25 мача.

Гьорги Гьоргиев се отличи в този мач със "скромните" 11 точки (6 блокади, 5 атаки). Той изригна в 3-ия гейм след 21:20 за Монтана, когато записа 4 блокади и реализира една точка за успеха 27:25. Ден по-рано в първата среща между двата тима, 198-сантиметровият разпределител записа 15 точки на сметката си.