Светците първи стигнаха полуфиналите във Volley Mania

Съставът на Светците стана първият, който се класира за полуфиналите в А дивизия в Любителската волейболна лига Volley Mania. Отборът от Берковица постигна втора убедителна победа срещу Addicted, този път с 3:1 (25:21, 25:19, 24:26, 25:14).

У дома финалистът от миналия сезон изигра нов силен мач и заслужи правото си да продължи в следващата фаза. Момчетата от Addicted бяха амбицирани да се реваншират за домакинската загуба в София от първата среща, но успяха да измъкнат само оспорвания трети гейм.

В другите три четвъртфинални двойки ще има трети мачове. Шампионът Plovdiv Volley загуби тежко с 0:3 (16:25, 22:25, 20:25) от Los Invalidos в местното дерби.

Каска с лампа беше близо до полуфиналите, но не успя да довърши започнатото. След 3:0 като гост на Бенковски в Пазарджик софиянци поведоха след 25:17 във втория мач. След това обаче гостите взеха два много оспорвани гейма и стигнаха до обрат за 3:1 (17:25, 25:23, 30:28, 25:19), за да изравнят.

Опитните отбори на Металиченца и Гладиаторите също ще играят трети мач, след като носителят на Купата на лигата от миналата година успя да спечели втората среща.

При жените Етрополе постигна втора категорична победа с 3:0 (25:13, 25:15, 25:14) срещу Muffins 1.1 и е на полуфинал. Там техен съперник ще е съставът на Mystics, отстранил Техническия университет.