Марсилия размаза Ланс и продължава да гони лидерите (видео)

Отборът на Олимпик (Марсилия) размаза Ланс в гостуването си от 30-ия кръг в Лига 1. Гостите се наложиха с категоричното 0:4 и така продължиха гонитбата с лидерите в класирането Пари Сен Жермен и Лион, като са на две точки зад столичани и на една зад "хлапетата".

Марсилци решиха мача през второто полувреме, а голяма роля за това имаше влезлият като смяна на почивката Миши Батшуай. Именно той даде преднина на гостите още в 46-ата минута след асистенция на Дмитри Пайе. В 67-ата минута Алексис Ромао удвои преднината на своя тим, а Андре Аю в 72-ата минута направи разултата класически. Крайното 0:4 пък оформи отново Батшуай в 3-ата минута на добавеното време.

След този успех Марсилия е на 3-ото място с 57 точки в актива си. Ланс пък става все по-сериозен кандидат за изпадане, като заема 19-ата позиция с 25 точки.