Торино продължи агонията на Парма (видео)

Отборът на Торино записа очаквана победа с 2:0 в гостуването си на последния в класирането Парма. Домакините на "Енио Тардини" уверено вървят към изпадане след поредното поражение на сметката си и тежката финансова криза, в която се намират. Тази вечер те трябваше да играят с човек по-малко от 36-ата минута, когато Кристиан Лукарели бе изгонен от игра.

Двата гола за Торо пък бяха дело на Макси Лопес в 19-ата минута и на Мигйен Баша в 73-ата минута. Аржентинецът откри резултата след хубава контраатака и ивзеждащ пас на Фабио Куалярела, след който той от малък ъгъл успя да промуши кълбото в мрежата. Баша пък бе точен с глава след центриране на Кристиан Молинаро.

След тази загуба Парма остава на дъното на таблицата с едва 9 точки в актива си. Торино пък продължава борбата за местата в Лига Европа, но за момента е на 7-ата позиция с 39 точки.