Удинезе и Фиорентина не се победиха след вълнуващ мач на "Фриули" (видео)

Отборите на Удинезе и Фиорентина не успяха да излъчат победител в мача помежду си от 28-ия кръг в Серия "А". Двата тима изиграха доста вълнуващ мач на "Фриули", който в крайна сметка завърши при равенство - 2:2. Мола Ваг даде преднина на домакините в 15-ата минута, но Марио Гомес обърна нещата в полза на гостите с две попадение в 50-ата и 53-ата минута. В 63-ата минута обаче Панайотис Коне донесе точката на своя тим, вкарвайки втори гол за "зебрите".

Срещата стартира добре за домакините, които първи откриха резултата в мача. В 15-ата минута след центриране от корнер Гилерме свали с глава за Ваг, който от близо насочи кълбото в мрежата за 1:0

В началото на второто полувреме обаче Фиорентина набързо обърна нещата в своя полза. В 50-ата минута след центриране от фаул Марио Гомес с глава възстанови равенството. Само три минути по-късно Йосип Иличич изведе прекрасно Гомес сам срещу вратаря и той хладнокръвно направи резултата 1:2.

Играчите на Удинезе обаче показаха характер и не се предадоха и в 64-ата минута Антонио Ди Натале след центриране от фаул намери Панайотис Коне, който от близо прати топката в мрежата за 2:2.

Така мачът завърши без победител и след него Удинезе има актив от 33 точки и заема 13-ата позиция в класирането. Фиорентина пък се намира на 6-ото място с 46 точки в актива си.