Робен е скъсал мускул, пропуска важни мачове

От Байерн (Мюнхен) обявиха, че Ариен Робен е скъсал коремен мускул и ще пропусне следващите няколко седмици. Голмайсторът на тима през сезона в Бундеслигата досега пострада през първото полувреме на срещата с Борусия (Мьонхенгладбах) (0:2) тази вечер, след като съперников футболист го фаулира и той падна лошо на земята. Наложи се Робен веднага да бъде заменен.

Сега предстои пауза покрай мачовете на националните тимове. Следващата среща на Байерн е на 4 април срещу Борусия (Дортмунд), а четири дни след това отборът на Джосеп Гуардиола гостува на Байер (Леверкузен) в двубой от четвъртфиналите за Купата на Германия. Двата сблъсъка с Порто в Шампионската лига пък са на 15 и 21 април.