Голяма мъка с щастлив край на "Аноета", Кордоба завърши с 8

Отборът на Реал Сосиедад сломи с 3:1 последния Кордоба в среща от 28-ия кръг на Ла Лига. От шестата минута до края гостите от Андалусия заиграха с човек по-малко след изгонването на Александър Пантич. В 81-ата минута Кордоба остана с деветима на терена след втори жълт картон на Иниго Мартинес, а в 93-ата дори заигра с осмина. Флорин Андоне даде аванс на опашкаря в 12-ата минута, но попадения на Иманол Агирече (34), Гонсало Кастро (75) и Алфред Финбогасон (90) зарадваха "Аноета". Момчетата на Дейвид Мойс изиграха много слаб мач и не заслужаваха победата. Сансебастианци ще доиграват сезона, а андалусците изглеждат обречени на последното място.

Срещата започна ужасяващо за гостите от "Нуево Арканхел". Още в шестата минута централният им бранител Александър Пантич беше изгонен. Сръбският футболист загуби топката от Иманол Агирече и го спря непозволено като последен в защита, за което получи директен червен картон. Изненадващо тимът на новия наставник Хосе Антонио Ромеро откри резултата. Бебе центрира от корнер и Флорин Андоне вкара с глава - 0:1.

В 16-ата вратарят на баските Херонимо Руи на два пъти спаси своите от нов гол. Опасността отново дойде след корнер - Иниго Лопес стреля с глава, а впоследствие пак той пробва добавка. Първият добър шанс за "чури урдин" стана факт в 32-ата минута - Хуан Карлос спаси удара на Иманол Агирече. В 34-ата централният нападател реализира страхотен гол с глава след пас отляво на Серхио Каналес. "Деветката" се завъртя и насочи топката в далечния ъгъл - 1:1.

В 39-ата Бебе отново можеше да даде аванс на андалусците, но нацели греда, след като стражът вече беше безпомощен. Минута по-късно Агирече изпусна от много добра позиция след пас на Юри Берчиче. В 44-ата Йосеба Салдуа също разтресе гредата с неспасяем удар.

През втората част домакините бяха задължени да потърсят победата, но нагледно нямаха ден в нападение. В 53-ата минута Салдуа центрира и Агирече не стреля достатъчно прецизно. Добрата новина за Дейвид Мойс беше завръщането на Карлос Вела, който се включи в игра в средата на второто полувреме.

В 75-ата минута Гонсало Кастро успя да оползотвори единствено кадровото предимство на своите до момента. Чори насочи много точно в мрежата и топката се чукна леко в гредата преди да бъде регистриран гол за 2:1. Малко преди попадението Руи предотврати гол за гостите сам срещу Бебе. В 81-ата минута Иниго Лопес също беше изгонен след втори жълт картон и още повече отне надеждите на Кордоба. В 90-ата минута Алфред Финбогасон вкара първия си гол в Примера след пас от Вела. В 93-ата минута Даниел Пинийос също видя червения картон и гостите завършиха мача си с осмина играчи.

Снимка: "Марка"