Монако подготвя финален спринт към титлата

Отборът на Монако продължава със силната си серия и постигна поредна победа в Лига 1. Монегаските надиграха с 3:1 като гост Реймс в двубой от 30-ия кръг на френския шампионат. Димитър Бербатов пропусна мача, тъй като има лек мускулен проблем. Монако поведе набързо с два гола още до 14-ата минута. Фабиньо откри с първия си гол за клуба, след като бе изведен на чиста позиция от Жоао Моутиньо. Малко по-късно португалецът изведе и Антони Мартиал, който технично прехвърли Коси Агаса.

През втората част Реймс наложи по-сериозен натиск и стигна до намаляване на резултата в 70-ата минута, след като Никола де Превил намери Диего Ригонато на чиста позиция и бразилецът намали. Само две минути по-късно втори гол на домакините бе отменен заради засада. В 79-ата минута обаче Монако прекърши ентусиазма на домакините. Центриране от фаул на Яник Ферейра Караско намери Набил Дирар, който с глава подпечата успеха на монегаските.

С победата си днес Монако се доближи само на шест точки и мач по-малко от лидера Пари Сен Жермен. Монегаските са с 53, а парижани с 59. При това положение тимът на Димитър Бербатов може да се надява дори и на финален спринт към титлата. Реймс пък е на 15-о място с 35 точки.