Евертън усложни още повече положението на КПР, Ленън с първи гол (видео)

Евертън победи с 2:1 Куинс Парк Рейнджърс на "Лофтъс Роуд" и още повече постави под съмнение шансовете на лондончани за спасение. Аарън Ленън вкара победното попадение за гостите с първия си гол с екипа на "карамелите". Преди това Шеймъс Коулмън (18') откри, Едуардо Варгас (65') изравни, а в  добавеното време шут на Таарабт срещна гредата.

Въпреки че КПР доминираше през първата част, Евертън се оттегли на почивка при гол аванс. Негов автор бе Шеймъс Коулмън, който в 18-ата минута завърши по перфектен начин една от контраатаките на "карамелите". Осмън изведе добре десния бек, а Коулмън препарира Грийн със страхотен удар.

В самото начало на втората част Боби Замора прати топката в мрежата зад Тим Хауърд, след като довкара отблизо, след като преди това удар на Хойлет срещна гредата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 65-ата минута домакините заслужено стигнаха до изравнително попадение след силен удар на Варгас от малкото наказателно поле. Скоро след това - в 77-ата минута, Евертън възстанови аванса си. Коулмън отново проби добре по десния фланг, центрира остро по земя, отбраната на лондончани не изчисти добре и Ленън се разписа.

В добавеното време Таарабт бе близо до това да донесе точката на КПР, но негов удар срещна напречната греда.

Евертън е 13-и с актив от 34 точки, докато КПР остава на предпоследно място с 22.