Академик (Свищов) се справи с Левски

Свищовският Академик спечели с 2:0 срещу гостуващият му Левски от едноименния град в среща от 15-ия кръг на Северозападната В група. С оглед на показаното от съперниците успехът на „студентите“ бе напълно заслужен. Герой на мача стана Добрин Петров, когото гостите така и не успяха да спрат.

В 33-ата минута Радослет Чанов проби и центрира, към връхлитащият Петров, който с глава насочи неспасяемо топката в мрежата за 1:0. Отново той бе точен в 87-ата минута. Този път вкара с крак след поредното центриране на съотборник. Десетина минути по-рано Петров уцели и гредата.

За цял мач левскарите отправиха само един точен удар. Светослав Бърканичков стреля коварно от 30 метра, но стражът на домакините Димитър Пантев внимаваше и спаси.

Северозападна В АФГ – резултати и голмайстори – XV кръг

Ювентус (Малчика) - Ботев (Козлодуй) 1:0

1:0-Дюлгеров-45 мин..

Спартак (Плевен) - Павликени (Павликени) 4:0

1:0-Христов-41 мин, 2:0-Шопов-61 мин, 3:0-Преслав Антонов-79 мин, 4:0-Илиев-80 мин..

Партизан (Червен бряг) - Янтра (Габрово) 3:3

0:1-Кожухаров-5 мин, 1:1-Димитров-11 мин, 1:3-Кожухаров-12, 16 мин, 2:3-Цветан Петров-48 мин, 3:3-Цветомир Петков-55 мин..

Етър (Велико Търново) - Ком (Берковица) 3:0

1:0-Макенджиев-18 мин, 2:0-Иван Петков70 мин, 3:0-Колев-79 мин..

Академик (Свищов) - Левски (Левски) 2:0

2:0-Добрин Петров-33, 87 мин..

Бдин (Видин) - Видима-Раковски (Севлиево) 3:0 служебно

Ситомир (Никопол) - Ботев (Луковит) непроведен поради неявяване на домакините.

Северозападна В АФГ – голмайстори – XV кръг

18 – Стефан Христов – Спартак (Плевен);

15 – Пламен Кожухаров – Янтра (Габрово);

14 – Цветомир Тодоров – Бдин (Видин);

11 – Любомир Тодоров – Спартак (Плевен);

10 – Иван Петков – Етър (Велико Търново); ….

- Отборите на Академик (Свищов) и Ком (Берковица) са играли мач по-малко

- Видима-Раковски (Севлиево) се отказва от по-нататъшно участие по финансови причини. Резултатите му до момента се зачитат, а на противниците му през пролетта се присъждат служебни победи с 3:0.