Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Севиля пак нашамари Виляреал - трети бой за 10 дни (видео)

Отборът на Севиля надви с 2:0 Виляреал в мач от 28-ия кръг на Примера дивисион, игран на мокър и в отделни участъци наводнен терен на стадион "Ел Мадригал". Хорхе Андухар - Коке (49) и Витоло (65) донесоха трети триумф за възпитаниците на Унай Емери на "подводницата" само в рамките на десет дни. Преди това севилци на два пъти победиха валенсианския тим в схватка от 1/8-финалите на Лига Европа. С победата гостите от Нервион продължават ожесточената борба за място в Шампионската лига заедно с Атлетико Мадрид и Валенсия.

Срещата започна в спокойно темпо и постепенно "лос бланкирохос" натиснаха в търсене на гол. В 15-ата минута Матео Мусакио не можа да изчисти и подари топката на Карлос Бака, но Серхио Асенхо изби в корнер. В 20-ата колумбийската "деветка" отправи атрактивен фалцов шут от 22 метра и сантиметри го разделиха от гредата - аут. В 24-ата Бака стреля след пас отдясно, след което Асенхо реагира навреме и изби.

Втората част от полувремето принадлежеше на "жълтите". В 26-ата братята Жонатан и Джовани дос Сантос разиграха добре, но и Серхио Рико беше на мястото си. В 33-ата минута Мойсес Гомес изстреля ниска топка, вратарят на андалуският тим изби неуверено, имаше късмет, че Джоел Кембъл не стигна до добавка. В 36-ата Джио проби до аутлинията, извади топката на дузпата, Кембъл стреля, но заелият позиция на голлинията Николас Пареха се оказа последна и решаваща преграда.

В 38-ата публиката на "Ел Мадригал" видя по едно положение пред двете врати, като този на гостите от "Рамон Санчес Писхуан" беше на контраатака - Бака стреля неточно от дъгата. В 42-ата замириса най-силно на гол. Мой Гомес получи брилянтна топка на седмия метър от голлинията и с мощен удар нацели гредата близо до сглобката.

В 49-ата минута играещият днес по-напред Диого Фигейраш надбяга Антонио Рукавина и върна технично назад към Хорхе Андухар - Коке, който с диагонален удар вкара топката във вратата след отбиване от гредата. В 59-ата Мой Гомес стреля, но резервата Фернандо Наваро сложи крак. Марселино Гарсия Торал пусна в игра Лусиано Вието, търсейки обрат.

Случи се точно обратното - андалусците на Унай Емери отбелязаха за втори път. Коке центрира отдясно, Рукавина игра с топката, но само я насочи към Витоло. Испанският новонационал продължи да впечатлява с нов ефектен гол - шести в Примера. Крилото на севилци посрещна топката с удар от въздуха и матира Асенхо от 13 метра - 0:2.

В 80-ата резервата Калу Уче нахлу в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но не намери очертанията на вратата. В 86-ата Жерард Морено нацели греда, след като топката преди това се отклони от Нико Пареха.

Севиля е на четири точки от Атлетико. Виляреал запазва шестото си място.