Ван Гаал: Победихме Ливърпул с техните оръжия, сега можем да погледнем към второто място

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис ван Гаал изрази задоволство от представянето на неговия тим срещу Ливърпул пред първите 45 минути на сблъсъка на "Анфийлд". "Червените дяволи" спечелиха с 2:1 и дръпнаха с пет точки пред мърсисайдци в битката за топ 4. Според холандеца отборът вече може да отправи поглед към второто място, от което в момента го делят две точки.

"Играхме много добре през първото полувреме, може би толкова добре, колкото и с мача с Тотнъм. След почивката обаче не се представихме силно. Както се случва винаги, когато играеш срещу 10 човека, забравяш да пресираш. Губехме лесно топката и върнахме Ливърпул в мача. Казах, че който се справи с напрежението, ще победи. Хуан Мата се представи страхотно. Според мен той винаги играе добре и е един от най-постоянните ми играчи, но понякога се налага да селектираш други футболисти заради баланса в състава.

Този резултат е невероятен за феновете, тъй като през този сезон победихме три пъти Ливърпул (б.а. - холандецът смята и успеха по време на предсезонната подготовка в САЩ). Радвам се, че спечелихме и увеличихме разликата между четвъртия и петия. Сега вече можем да погледнем и към второто място. Победихме Ливърпул с техните оръжия - със здрава преса през първите 45 минути", заяви Ван Гаал.