Спартак (Плевен) писа четворка на Павликени

Очаквана победа записа Спартак (Плевен) над гостуващия му Павликени. В мач от 15-ия кръг на Северозападната "В" група селекцията на Бойко Цветков спечели с 4:0. През целия двубой домакините имаха пълно превъзходство макар да го изиграха на ходом. Още до 15-ата минута Стефан Христов на два пъти се размина с откриване на резултата. Все пак настоящият голмайстор на първенството (с 18 гола до момента) се реабилитира с попадение в края на полувремето. В 41-ата минута той получи топката на стрелкова позиция и я насочи в долния ляв ъгъл на вратата на Мирослав Киров за 1:0.

След почивката само за 19 минути домакините вкараха още три пъти. Първо в 61-ата Васил Шопов стреля неспасаемо от границата на наказателното поле. После в 79-ата току що влезлият Преслав Антонов засече центриране на Любомир Иванов за 3:0. Секунди по-късно Пламен Илиев оформи крайното 4:0 с удар от дъгата на наказателното поле. За цял мач гостите оправиха само веднъж топката към вратата на плевенчани.

След този мач Спартак продължава да е лидер в класирането с 4 точки аванс пред следващия го Бдин (Видин).

Северозападна В АФГ – резултати и голмайстори – XV кръг

Ювентус (Малчика) - Ботев (Козлодуй)   1:0
1:0-Дюлгеров-45 мин..
Спартак (Плевен) - Павликени (Павликени)   4:0
1:0-Христов-41 мин, 2:0-Шопов-61 мин, 3:0-Преслав Антонов-79 мин, 4:0-Илиев-80 мин..
Партизан (Червен бряг) - Янтра (Габрово)     3:3
0:1-Кожухаров-5 мин, 1:1-Димитров-11 мин, 1:3-Кожухаров-12, 16 мин, 2:3-Цветан Петров-48 мин, 3:3-Цветомир Петков-55 мин..
Етър (Велико Търново) - Ком (Берковица)    3:0
1:0-Макенджиев-18 мин, 2:0-Иван Петков70 мин, 3:0-Колев-79 мин..
Академик (Свищов) - Левски (Левски)   2:0
2:0-Добрин Петров-33, 87 мин..
Бдин (Видин) - Видима-Раковски (Севлиево)     3:0 служебно

Ситомир (Никопол) - Ботев (Луковит)   непроведен поради неявяване на домакините.