Волфсбург се умори, но намали аванса на шампиона (видео)

След поредица впечатляващи мачове силите на Волфсбург не издържаха и отборът едва стигна до 1:1 при гостуването си на Майнц 05 в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата. Малко след това обаче Байерн (Мюнхен) загуби с 0:2 от Борусия (Мьонхенгладбах) и така разликата между двата тима беше съкратена до 10 точки. Три дни след престижния успех с 2:1 над Интер в Лига Европа, класирал тима за четвъртфиналите, "вълците" бяха бледа сянка на себе си и като по чудо се разминаха от изразителна загуба.

Съотборниците на Тодор Неделев бяха с класа над своя съперник, но не успяха да реализират положенията си. Те поведоха още в 7-ата минута чрез капитана си Нико Бунгерт, който засече с глава центриране от корнер, смачквайки във въздуха исполините в защитата на Волфсбург Налдо и Тим Клозе.

В 29-ата минута Йоханес Гайс едва не счупи гредата на Диего Беналио след шут от пряк-свободен удар, а малко преди почивката съдиите не зачетоха попадение на Шинджи Оказаки заради засада.

През първата част Волфсбург трудно минаваше центъра и не създаде нито една опасност. Дитер Хекинг най-накрая се престраши да започне с Никлас Бендтнер за сметка на Бас Дост, който след фамозния си старт на полусезона постепенно свали нивото. Лорда обаче с нищо не защити гласуването му доверие.

Треньорът на "вълците" се принуди да направи две смени още на почивката, пускайки в игра Иван Перишич и Виейриня. Промяната поне за малко закрепи гостуващия отбор, който успя да парира натиска на домакините и да стигне до изравняването. В 60-ата минута Луис Густаво шутира в лявата греда, но секунди по-късно успя да насочи топката в мрежата след центриране от ъглов удар.

До края Майнц 05 създаде няколко опасности пред Беналио, но късметът беше на страната на вратаря. Хекинг се принуди да пусне още един централен защитник в лицето на Робин Кнохе, след като Густаво беше на косъм от червения картон.

С днешната точка домакините се отдалечиха на пет точки от опасната зона.