Бледсоу и “слънцата” опариха Хюстън

Водени от Ерик Бледсоу, баскетболистите на Финикс Сънс опариха Хюстън Рокетс и записаха изненадваща за мнозина победа като гост със 117:102. Експлозивният гард на “слънцата” бе на много високо ниво и за 37 минути наниза рекордните за кариерата си 34 точки, към които добави 8 борби, 4 асистенции и 3 отнети топки, а още четирима негови съотборници преминаха границата от 10 точки при триумфа в “Тойота Сентър”.

Тимът от Аризона продължава борбата за осмото място в Западната конференция, даващо място на участие в плейофи, а битката за заветната позиция е повече от ожесточена.

За Хюстън най-резултатне бе Донатас Мотиеунас, който реализира 18 точки. Джеймс Хардън се отчете с едва 16, след като в четвъртък реализира фантастичните 50.

Гостите от Финикс изоставаха през по-голямата част от първото полувреме, като в началото на втората четвърт губеха с десет точки, но серия от единадесет безответни точки ги доближи на точка от съперника, като такъв бе и резултатът на почивката.

Сънс стигнаха до обрата след нова серия от 11-0 през третата част, след която поведоха с 80:73 и повече не дадоха на Рокетс да се върнат в мача.

Пи Джей Тъкър вкара 19 точки за победителите, докато близнаците Маркъс и Маркийф Морис се отчетоха с по 17 точки всеки.

Тревър Ариза приключи с “дабъл-дабъл” от 15 точки и 12 асистенции, докато Джош Смит се включи силно от пейката със 17 точки за “ракетите”.

Финикс има 36 победи и 33 загуби до момента, докато Рокетс са с баланс от 46-23.