Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Лудогорец се провали и остави ЦСКА в борбата за титлата (видео)

Лудогорец не се възползва от подаръка, който ЦСКА направи на българския шампион с вчерашното нулево равенство с Берое на "Българска армия". "Орлите" не успяха да победят Ботев (Пловдив) в мач от 1-вия кръг от плейофа на "А" група. Мачът завърши 0:0 и по този начин разликата между разградчани и "червените" остава три точки в полза на Лудогорец.

Двубоят стартира с положение пред вратата на "канарчетата". В 3-ата минута Вирджил Мисиджан изведе Жуниор Кишада на добра позиция, но нисичкият нападател стрела слабо и Адам Стаховяк спаси.

В 12-ата минута домакините създадоха нова опасност. Кишада намери Мисиджан в наказателното поле, крилото овладя и отправи мощен шут. Стаховяк реагира светкавично и предотврати чист гол.

В 21-ата минута "орлите" направиха нов пропуск. Даниел Абало центрира отдясно към Кишада, който от 5-6 метра шутира право в ръцете на стража на "канарчетата".

Ботев постепенно успя да се съвземе от първоначалния шок и погледна доста по-смело към противниковата врата. До края на първата част гостите притиснаха своя опонент и донесоха главоболия на Владислав Стоянов.

В 34-ата минута възпитаниците на Петър Пенчев сътвориха меле в наказателното поле. Най-съобразителен се оказа Даниел Златков, който успя да оправи изстрел, но за късмет на Владислав Стоянов той се оказа неточен.

В 41-ата минута Александър Барт изби от голлинията удар на Златков.

Малко по-късно "жълто-черните" създадоха най-чистото си положение. Мариян Огнянов подаде към Божидар Васев, който необезпокояван от няколко метра не успя да опъне мрежата.

През второто полувреме не случи нищо интересно. Лудогорец имаше териториално преимущество и натискаше, но нямаше никаква идея как да превземе вратата на Стаховяк. Възпитаниците на Георги Дерменджиев бяха напълно разгадани в офанзивен план и съвсем логично не успяха да зарадват феновете на "Лудогорец арена". От своя страна пък гостите разчитаха на контри, които не им се получаваха.

В 55-ата минута Цветелин Чунчуков падна в наказателното поле след съприкосновение с Барт, но съдията прецени, че няма дузпа.

В края на двубоя и Лудогорец имаше претенции за единадесет метров наказателен удар, след като Мисиджан падна на тревата, но реферът показа еднакъв критерий и даде знак играта да продължи.

В даденото продължение Лудогорец все пак можеше да грабне победата, въпреки че трите точки нямаше да са заслужени. Марселиньо сложи топката на главата на Михаил Александров, които от 3-4 метра не успя да засече.

Снимка: ludogorets.com

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:0