Раонич не можа да осуети чакания финал Федерер - Джокович

Роджър Федерер не остави шансове на Милош Раонич и го победи със 7:5, 6:4 във втория полуфинал на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. По този начин швейцарският маестро ще спори за трофея с водача в световната ранглиста Новак Джокович, който по-рано елиминира Анди Мъри.

Двубоят между Федерер и Раонич предложи повече интрига, но класата на 33-годишния швейцарец си каза думата в най-важните точки. В първия сет нещата отиваха към тайбрек, но при 5:5 Роджър успя да реализира така важния пробив. Това повлия много негативно на Раонич и в следващия гейм той не можа да вземе нито една точка, отстъпвайки сета след 46 минути игра.

Федерер доминираше и на старта на втория сет, като рано си осигури пробив аванс. При 2:1 в негова полза Раонич получи възможност да изравни, но я пропиля. До края на двубоя Федерер бе стабилен в геймовете, в които сервираше, и се класира за финала.

Балансът в мачовете между него и Джокович е 20-17 победи в полза на швейцареца, който триумфира и при последната им среща - на финала в Дубай преди няколко седмици.