Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Тотално смазване

Петкратният световен шампиoн в снукъра Рони О'Съливан буквално смаза Стюърт Бингам на 1/2-финала на новия в календара турнир World Grand Prix в Ландидно, Уелс. Ракетата отнесе сънародника си с 6:0 фрейма след само час и 20 минути игра и така си осигури място на финала, където негов съперник ще бъде Джъд Тръмп.

След категоричната победа с 4:1 части срещу Греъм Дот на 1/4-финалите, днес О'Съливан бе още по-убедителен и то срещу световния номер 9. 39-годишният англичанин взе откриващата партия с печеливша серия от 46 точки. До почивката третият в света Рони блесна с брейкове от 88, 72 и 89 точки за 4:0. След подновяването на играта О'Съливан извърши грандиозна кражба по черната топка. Бингам имаше преднина от 58:25, но Гения от Чигуел отмъкна партията с 65:58 след вкарването на черната за 5:0. В шестия фрейм Бингам сякаш имаше своя шанс, но отново се разколеба. О'Съливан продължи с развихрянето около зеленото сукно и с нов халф-сeнчъри брейк от 77 точки се поздрави с безапелационния успех. Това бе 13-и двубой между двамата англичани и 11-а победа за Рони.

Първата сесия на финала в неделя е от 15,00 часа, а втората - от 21,00 часа. Форматът на мача е 10 от 19. О'Съливан има предимство в съперничеството с Тръмп - 8 победи и 6 загуби.