Пирин победи с 2:0 Локо (ГО) в дербито на "Б" група

В мач от 19-ия кръг на първенството в "Б" група отборът на Пирин Благоевград победи с 2:0 прекия си конкурент в битката за промоция в елитната футболна група на страната - Локомотив (Горна Оряховица). Мачът се игра пред около 5000 зрители на електрическо осветление на стадион "Христо Ботев" при истинска футболна атмосфера, като и домакините, и гостите имаха подкрепата на своите агитки, макар и различни по численост. След успеха пиринци изместиха от второто място горнооряховските "железничари" и вече са на точка пред тях във временното класиране в групата.

И двете попадения, които паднаха в рамките само на на три минути (в 77 и 79 мин.), станаха след удари на Стилиян Николов и на Драги Коцев и злощастни рикушети в тялото на последния в отбраната на гостите Иван Пенев.

"Затова футболът е непредсказуема игра, коментира след мача старши треньорът на Пирин Йордан Самаковлийски. Но за да си вкараш автогол, това значи, че трябва да те принудят, защото в тези ситуации, особено за втория гол, топката сигурно щеше да си влезе сама. Но по принцип и това го има във футбола. Първите минути започнахме малко стъписано, но след това се ориентирахме по-добре и мисля, че заслужено спечелихме. Важно е, че вече сме пред Локомотив, от тук нататък всеки мач трябва да бъде с този заряд, да търсим победата във всяка среща, докато противникът не сбърка. Естествено бе футболистите ни да бъдат пренапрегнати в първите минути.

В този състав, с изключение на трима-четирима, останалите за първи път играят такъв важен мач. Аз го отдавам на това, че прегоряха малко футболистите, но постепенно започнаха всички да влизат в ритъм и да играят по-правилно и колективно. Това че печелившият състав се оказа този през второто полувреме, означава, че отборът ни има добра подготовка и това е едно от добрите му оръжия - с висок дух, с добри и качествени футболисти, нещата могат да се получат. Мислех, че отборът на Локомотив ще играе по-затворено, но се видя, че те играха открит, нападателен футбол и по този начин малко ни улесниха даже. Естествено, радва ни и многобройната публика.

Благодаря на феновете и се надявам атмосферата на стадиона и на терена да бъде винаги такава, а подкрепата да бъде все така силна, ако искаме нашият отбор да продължава във възходяща линия. Естествено, ние сме хора с мисъл, ще стъпим здраво на земята и няма да се подадем на еуфорията от днешния успех. Това може само да ни даде повече самочувствие, настроение и амбиция за следващите битки."

На другия полюс след днешната загуба бе настроението на старши треньора на Локомотив Сашо Ангелов, който съжали за пропуснатите по време на мача шансове от неговите футболисти, които можеха според него да постигнат поне равен резултат. "При първия гол основна грешка мисля, че беше на играчите, които оставиха

Стилиян Николов да навлезе, да стреля и да се получи рикушета и гола. Аз бях дошъл с ясната мисъл, че не трябва да загубим мача, можехме и да победим. Не виждах нещо в отбора на Пирин, с което да ни превъзхожда. Затова второто полувреме заложихме на офанзивна игра, имахме и положения, и в момента, в който можехме да вкараме, получихме гол. Борбата обаче продължава, има още десет мача. Отборът не знам, но аз много трудно понасям загубите. Днес тази загуба не я заслужавахме. Не виждам какви положения имаха нашите съперници, мисля, че нашите бяха малко, но чисти. Но това е футболът", каза в заключение Ангелов, който оцени като много футболна атмосферата, каквато по думите му всеки футболист желае да я има по стадионите.