Голяма издънка на Лион

Отборът на Лион отстъпи първото място в Лига 1 на Пари Сен Жермен, след като допусна голяма издънка в домакинството си на Ница в мач от 30-ия кръг на френския шампионат. "Хлапетата" допуснаха поражение с 1:2, въпреки че повече от половин час играха с човек повече.

Резултатът бе открит от гостите в средата на първата част, след като Карлос Едуардо се разписа със задна ножица. При едно центриране от корнер и разбъркване топката стигна до бразилеца, който с акробатично изпълнение вкара. В началото на втората част Лион изравни, след като Набил Фекир бе спънат в наказателното поле от Лойд Палун и съдията отсъди дузпа. За фаула си бранителят получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена. Зад топката застана Максим Гоналон и изравни.

Последва натиск на Лион, който обаче не доведе до нищо. При една контраатака пък Ница също получи правото да изпълни дузпа, след като Бакари Коне фаулира Аласан Плеа и реферът посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Валентен Ейсерик и даде нова преднина на "орлетата". До края на мача Лион направи всичко по силите си да стигне поне до изравняване, но вратарят на Ница Симон Пуплен се намеси на няколко пъти успешно, за да спаси вратата си.

Така Лион вече изостава на една точка зад Пари Сен Жермен и заема втора позиция в класирането. "Хлапетата" са с 58 точки, докато парижани са с 59. Ница пък прекъсна серията си от четири поредни загуби и вече диша по-спокойно с 37 точки на 12-о място.