Арсенал устоя на натиска на Нюкасъл за нов важен успех, Жиру над всички (видео)

Арсенал победи с 2:1 Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк" и продължава битката с шампиона Манчестър Сити за второто място в Премиър лийг. Два гола на Оливие Жиру в рамките на четири минути през първата част се оказаха решаващи, а след почивката домакините заиграха много силно. Муса Сисоко намали (48'), а Давид Оспина спаси удари на Перес, Гуфран и Кабела, съхранявайки преднината на "артилеристите".

В началото Айосе Перес имаше две добри възможности, но в двата случая изстрелите му бяха блокирани. Алексис Санчес пък бе близо до попадение за гостите.

Само за четири минути - между 24-тата и 28-ата, Оливие Жиру даде значително предимство на "топчиите" с два бързи гола. При първото попадение Касорла центрира от пряк свободен удар, Уелбек продължи с глава в наказателното поле, а Жиру засече от въздуха - 0:1. Няколко минути по-късно французинът посрещна с глава центриранр на Касорла от ъглов удар, удвоявайки преднината на гостите.

Десетина минути преди края на първата част "свраките" претендираха за дузпа за изблъскване на Паулища срещу Перес, но сигнал не последва.

Нюкасъл започна много агресивно втората част и в 48-ата минута Муса Сисоко намали, след като засече подаване на Кабела. Много скоро след това Перес пропусна да изравни. В 61-ата минута Гуфран стреля от чиста позиция право в ръцете на Оспина. Стражът на гостите се намеси решаващо отново няколко минути след това, когато изби удар с глава отблизо на Майк Уилямсън. Последва много опасен изстрел на Янмаат от около 25 метра, но топката профуча встрани. Кабела също не успя да преодолее Оспина.

В крайна сметка Арсенал устоя на домакинския натиск и спечели много важни три точки, с които остава на една зад шампиона Сити и на четири зад лидера Челси, който към днешна дата е с два мача по-малко.