Тежък ден за Божинов и Гълъбинов в Италия

Българските нападатели в Серия "Б" Валери Божинов и Андрей Гълъбинов ще искат да забравят възможно най-бързо днешния 32-и кръг на първенството. Първият от два дни е болен и това го извади от титулярния състав за домакинството на лидера Карпи, което бе загубено с 0:1. Бившият играч на Левски все пак се появи в игра в 77-ата минута, но единствено успя да си изкара жълт картон за фаул и не можа да помогне на тима му да изравни. Въпреки по-добрата игра на Тернана преди почивката, водачът в класирането поведе в 43-ата минута след гол с глава на Романьоли, който донесе 17-ата победа за сезона на отбора.

Легендарният италиански защитник Кристиан Панучи заложи на Андрей Гълъбинов в стартовия състав при дебюта си начело на Ливорно срещу Читадела. Първият мач в треньорската му кариера обаче бе загубен, след като гостите спечелиха в Тоскана с 0:1 след гол от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на родния таран в 39-ата минута след удар с глава на Пелисер. Зад топката застана Сгриня и бе точен. Гълъбинов бе най-активен от неговия тим и създаде няколко положения, но нямаше късмет да се разпише и частично да заличи разочарованието си, че остана извън състава на Ивайло Петев за срещата с Италия. В началото на второто полувреме много спорен червен картон за Ливорно получи Бернардини и това още повече влоши ситуацията за Панучи.

Виченца, Специя и Перуджа постигнаха важни победи с 2:1 като гост на Модена, Латина и Авелино и продължиха да се изкачват в класирането.

Карпи вече има 62 точки на върха, а Болоня на второ място остана с 53 след равенството 0:0 с Трапани на Павел Виданов, който отново бе извън групата..

Ливорно се свлече на осмо място 47 точки, докато Тернана е все по-близо до дъното с актив от 36 точки. Тимът от Терни е на 18-то място.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ 32-ИЯ КРЪГ НА СЕРИЯ "Б"

Трапани – Болоня 0:0
Тернана – Карпи 0:1
Ливорно – Читадела 0:1
Кротоне – Бреша 2:1
Авелино – Перуджа 1:2
Латина – Специя 1:2
Модена – Виченца 1:2
Про Верчели – Ланчано 2:1