Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Щутгарт с обрат от нищото, "мерцедесите" съживиха надеждите си (видео)

Отборът на Щутгарт надви с 3:1 гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата. Харис Сеферович отбеляза за гостите в 51-ата минута след по-напориста игра към вратаря Свен Улрайх. Момчетата на Хууб Стевенс изненадаха трибуните със страхотен обрат след попадения на Даниел Гинчек (63 и 66) и Александру Максим (80). Това беше първа победа за Щутгарт от 16 декември насам. Тимът остава на последното място, но е само на две точки от спасителния бряг.

Срещата започна двуостро, но постепенно гостите от Хесен се настаниха по-продължително в полето на домакините. Превъзходството на Айнтрахт се изразяваше единствено в изпълнение на корнери, като до 33-ата минута бяха регистрирани пет пред вратата на Свен Улрайх. Най-доброто положение за първата част дойде именно при петия корнер (33-а минута), когато Александер Майер стреля с глава, а Такаши Инуи се размина на сантиметри от топката почти пред голлинията.

По-силната игра на тима на Томас Шааф доведе до попадение във вратата на Улрайх. В 51-ата минута Бастиан Очипка проби отляво, хвана неподготвена защитата на "мерцедесите", центрира пред малкото наказателно поле, където Харис Сеферович стреля от ждроб под гредата - 0:1. Това беше осми гол за бившия нападател на Реал Сосиедад в Бундеслигата.

Сякаш от нищото тимът на Хууб Стевенс осъществи обрат в рамките на три минути. В 63-ата минута вратарят Кевин Трап закъсня и Даниел Гинчек отбеляза с бедро след пас на Мартин Харник. В 66-ата Александру Максим прехвърли защитата с високо подаване в наказателното поле, Гинчек овладя на гърди и от седем метра насочи покрай вратаря за 2:1.

В 80-ата домакините удариха за трети път смутения си опонент. Филип Костич показа бързина на левия фланг, надбяга Тимъти Чандлър, центрира остро по земя и Александру Максим насочи от пет метра в мрежата - 3:1. В 83-ата минута Сеферович засече с глава след пас от корнер, ала Улрайх съумя да избие. До края Айнтрахт не намери сили, а и нямаше време, за промяна в резултата.

Снимки: Getty Images/Guliver