Отпратен от Дортмунд помогна за триумф в Хановер (видео + галерия)

Три дни след отпадането си от Шампионската лига Борусия (Дортмунд) се надигна с ценна победа с 3:2 като гост на Хановер 96 в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата. Успехът доближи момчетата на Юрген Клоп само на 5 точки до зона "Европа". Вестфалци бяха в серия от три поредни срещи без отбелязан гол, но днес "влязоха в час" и зарадваха своите над 10 000 фенове, които бяха заели места на "HDI Арена".

Мачът беше решен в рамките на шест минути през второто полувреме и то в момент, в който "96" доминираше. Дотогава резултатът беше 1:1 след голове на Пиер-Емерик Обамеянг в 19-ата минута и на Ларс Щиндъл в 31-ата минута. В рамките на 360 секунди обаче бившият играч на Борусия Леонардо Битенкурт си изкара два жълти картона и в 55-ата минута беше изгонен. Малко преди това Матс Хумелс беше изчистил с глава от голлинията удар, който беше напът да даде преднина на Хановер за 2:1.

Гостите набързо се възползваха от численото си превъзходство и в 57-ата минута Шинджи Кагава вкара за 2:1 след пас на Марко Ройс. След още четири минути японецът сложи топката на глава на Обемеянг за 3:1.

Хановер 96 - Борусия (Дортмунд) 2:3

В 80-ата минута Ройс пропусна окончално да убие интригата, след като стреля в гредата.

Силите на футболистите в червено стигнаха само за още един гол, отново дело на капитана им Ларс Шиндъл, който в 82-ата минута намали на 2:3 и направи инфарктни заключителната част на срещата.

Битенкурт беше изработил изравнителното попадение на Щиндъл за 1:1, а веднага след това не успя да вкара, останал очи в очи с Роман Вайденфелер. Така вместо да помогне на Хановер 96, младият халф провали съотборниците си и съдейства за победата на клуба, където не беше оценен.

Днес Клоп реши да остави на пейката Хенрих Мхитарян и Чиро Имобиле, като дори не ги пусна и като смени. За сметка на тях той даде шанс на младия Жереми Дуджак, който през второто полувреме записа дебютни минути за Борусия в Бундеслигата. От началото стартира Якуб Блашчиковски, който постепенно навлиза във форма. Полякът обаче сгреши при гола на домакините за 1:1, но след това компенсира с ключов пробив за попадението на Кагава за 2:1.

Сега предстои пауза в Бундеслигата зараи двубоите на националните тимове, а веднага след това идва ред на голямото дерби между Борусия и Байерн (Мюнхен). Мачът ще бъде в Дортмунд на 4 април от 19,30 часа.

В същото време положението на Хановер 96 става кошмарно с десети пореден мач без победа, като изпадащите са само на 2 точки.