Ники Пенчев и Ресовия на финал в Полша след поредно 3:1 над Ястрежебски Венгел (ВИДЕО)

Волейболният национал Николай Пенчев и неговият Асеко Ресовия (Жешув) се класираха за финала в полската Плюс лига. Момчетата на треньора Анджей Ковал отново надиграха вкъщи Ястрежебски Венгел (Ястрежебмие-Здруй) с 3:1 (28:26, 25:18, 20:25, 25:23) в мач №3 от полуфиналните плейофи, игран снощи пред близо 4300 зрители в зала "Подпромие" в Жешув.

Така волейболистите на Ресовия спечелиха плейофната серия с 3-0 победи и за четвърта поредна година се класираха за финала в Полша. Там Ники Пенчев и компания очакват победителя от другия полуфинал, в който ЛОТОС Трефъл (Гданск) води на настоящите шампиони от СКРА (Белхатов) с 2-1 победи.

Домакините от Ресовия успяха да поведат с 2:0 след 28:26 и убедително 25:18, но гостите от Ястрежебски реагираха в подходящия момент. Воденият от италианския треньор Роберто Пиаца тим взе третия гейм с 25:20 и дори дръпна в четвъртата част с 16:13. Но това беше всичко от страна на гостите. Ресовия изравни при 17:17 и дори поведе с 19:17. Настоящите вицешампиони на Полша успяха да запазят преднината си до крайното 25:23 след атака през центъра на американския национал Ръсел Холмс, с което спечелиха мача с 3:1 и се класираха за финалния плейоф.

Ники Пенчев започна като титуляр за Ресовия, но не се представи на ниво и бе сменен в средата на третия гейм от американеца Пол Лотмън. Българският посрещач се отчете с едва 2 точки (13% ефективност в атака, 60% позитивно и 36% перфектно посрещане) за успеха. Над всички за вицешампионите за пореден път бе германският диагонал и национал Йохен Шьоопс с 21 точки (1 блок и 49% ефективност в атака) за победата, но въпреки това за най-полезен играч (MVP) на мача отново бе определен разпределителят Фабиан Джизга. За тима на Ястрежебски Кжиштоф Гиерчински (50% ефективност в атака, 62% позитивно и 14% перфектно посрещане) и Михал Ласко (3 аса и 44% ефективност в атака) реализираха по 19 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за успеха.

АСЕКО РЕСОВИЯ (ЖЕШУВ) - ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ (ЯСТРЖЕМБИЕ-ЗДРУЙ) 3:1 (28:26, 25:18, 20:25, 25:23)
АСЕКО РЕСОВИЯ: Фабиан Джизга 2, Йохен Шьоопс 21, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 2, Марко Ивович 16, Пьотър Новаковски 13, Давид Дрия 3 - Кжиштоф Игначак-либеро (Пол Лотман 5, Рафал Бушек 1, Ръсел Холмс 2, Лукаш Тихачек, Давид Конарски 3)
Старши-треньор: Анджей Ковал
ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ: Михал Масни 1, Михал Ласко 19, Кжиштоф Гиерчински 19, Гийом Кеск 10, Гжегож Кошок 6, Ален Пайенк 1 - Дамиан Войташек-либеро (Матеуш Малиновки 2, Дмитро Филипов, Патрик Чарновски 7, Якуб Попивчак-либеро)
Старши-треньор: Роберто Пиаца.