УЕФА започва разследване срещу Барселона

УЕФА започва разследване срещу Барселона заради поведението на феновете на "Ноу камп" при победата над Манчестър Сити в Шампионската лига в сряда. Привържениците на испанския тим са издигнали "обиден плакат", но от УЕФА не съобщават подробности. Барселона спечели с 1:0 и се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига с общ резултат 3:1.

Дисциплинарната комисия на УЕФА ще разгледа случая на 21-и май. Изкачването от две месеца предполага, че този инцидент не е сериозен. УЕФА обикновено решава тези случаи по-бързо, за да има наказание преди следващия домакински мач на отбора. Барселона приема Пари Сен Жермен в среща-реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига на 21-и април.