Нов кошмар за ЦСКА на "Армията", "червените" забравиха как се вкарват голове (видео+галерия)

Отборът на Берое заби нов звучен шамар на ЦСКА. След като преди две седмици "червените" загубиха на "Армията" с 0:1, днес "армейците" не успяха да победят 9 от играчите на тима от Стара Загора. Мачът от първия плейофен кръг завърши при нулево равенство.

Това е четвърти пореден мач, в който ЦСКА не успява да отбележи гол. По този начин 31-кратния шампион на България даде шанс на Лудогорец да се откъсне на пет точки, при положение че победи Ботев (Пловдив) в утрешния двубой в Разград.
Официален дебют с червената фланелка под рамките на вратата направи Максимс Уваренко.

Мачът бе белязан с два червени картона за Берое, които бяха заслужени. Владимир Зафиров и Веселин Пенев напуснаха принудително терена, съответно в 70-ата и 91-ата минута.
ЦСКА - Берое 0:0 През първата част двата тима наблягаха на защитата и повече мислеха как да не допуснат гол, отколкото как да превземат противниковата врата. На фона на плахата игра в атака нямаше нито едно чисто голово положение. "Червените" отправиха два удара в очертанията на вратата на своя опонент, които не успяха да застрашат Благой Макенджиев. Гостите от Стара Загора пък отговориха с няколко центрирания, които не донесоха опасност, тъй като Берое нямаше достатъчно присъствие в наказателното поле.

ЦСКА - Берое 0:0 Втората част не се различаваше кой знае колко от първото полувреме. Борбата на терена отново взе връх. В 67-ата минута "армейците" създадоха най-сериозната опасност. Неманя Милисавлевич проби отляво и центрира точно към Луис Соареш. Той бе напълно сам в близост до вратата на гостите, но се подхлъзна в най-неподходящия момент и не успя да зарадва публиката на стадион "Българска армия". В 75-ата минута Владимир Зафиров получи директен червен картон и бе отстранен от игра. Причината е нарушението, което извърши срещу откъсващия се сам срещу вратаря Соареш.

ЦСКА - Берое 0:0 В минутите до края домакините натиснаха, но не успяха да се поздравят с успех, въпреки честите центрирания в близост до вратата на Макенджиев.

В даденото продължение гостите останаха с девет човека, след като Веселин Пенев влезе грубо в краката на Йоаким и бе пратен принудително в съблекалнята.