Херта триумфира в битката за спасение с Хамбургер (видео)

Отборът на Херта (Берлин) измъкна много ценна победа с 1:0 в гостуването си на Хамбургер ШФ от 26-ия кръг на Бундеслигата. Това бе пряка битка между два отбора борещи се за оставането си в елита и затова трите точки в актива на гостите са с двойна стойност. Успехът на столичани дойде след попадение на Себастиан Лангкамп в 84-ата минута. Така домакините вече 6 поредни мача нямат победа на сметката си.

Хамбургер запомна мача доста добре. Домакините действаха активно в предни позиции и в 5-ата минута Золтан Шийбер отправи удар, който рикошира в защитник и топката опасно се насочи към вратата, но стражът Томас Крафт успя да избие. В 12-ата минута Хамбургер стигна и до гол, който обаче бе отменен заради нарушение на Клебер при борбата за висока топка. В 35-ата минута отново Щийбер пробва точността си от далеч, но без успех.

И през второто полувреме събитията на терена не се промениха драстично, макар гостите малко по-често да поглеждаха към вратата на съперника и в 64-ата минута Саломон Калу пропусна чудесна възможност с глава от близо. В същото време пък Ивица Олич бе доста активен за домакините и на два пъти имаше добри възможности за гол, но не се възползва от тях.

В 81-ата минута ситуацията стана неприятна за Хамбургер като Клебер получи втори жълт и червен картон за удар с лакът в главата на съперник. Играчите на Херта се възползваха по най-дория начин от численото си предимство и в 84-ата минута след центриране от фаул Лангкамп се извиси и с глава заби победния гол за берлинчани.

Така Херта се отдалечи от опасната зона и вече е на 13-ата позиция с 29 точки. Хамбургер пък остава на косъм над чертата на 15-ото място с 25 точки, но и мач повече.