Венци Христов не помогна на Риека да се доближи до върха

Нападателят на Риека Венцислав Христов започна като титуляр и игра 68 минути за своя тим при гостуването на Осиек в първи мач от 26-ия кръг на хърватския шампионат. Пред 3000 зрители на стадион "Градски врът" в Осиек двата отбора не успяха да си отбележат гол и срещата завърши наравно 0:0. По този начин Риека пропусна възможност да се доближи до откъсващият се все повече на върха в класирането на шампионата многкратен първенец Динамо Загреб.

С ремито срещу осмия в подреждането Христов и неговите съотборници събраха актив от 52 точки и са на 11 зад лидера Динамо, който е и с мач по-малко, като утре посреща Истра 1961 на своя "Максимир".

Христов на два пъти видя свои удари спасени от вратаря на домакините Звонимир Микулич, а малко преди да бъде заменен изведе Алекс Фернандес на добра позиция, но и юношата на Реал Мадрид не успя да се разпише. В 68-ата минута българинът бе заменен от Йосип Мишич. До края на мача обаче, въпреки промените на треньора Матияш Кек, Риека така и не успя да стигне до победно попадение.