Черно море започна с победа в мач с много пропуски

Отборите на Черно море и Марек завършиха при резултат 1:0 в първа среща от плейофите във втората шестица на шампионата. Попадението реализира Марчин Бургхард в 45-ата минута с топовен изстрел от границата на големия пеналт. През втората част и двата тима направиха куп пропуски.

В 17-ата минута Вилиян Бижев пропусна да се разпише след като бе изведен сам срещу вратаря от Себастиян Ернандес. Минута по-късно и Иван Коконов не успя да опъна мрежата. Футболистът на "моряците" се озова очи в очи със стража на гостите Михайлов, но направи неуспешен опит да го прехвърли.

През втората част гостите значително подобриха представянето си и на няколко пъти бяха много близо до гол. Попадение на Рангел Абушев пък не бе зачетено заради засада.

В последните минути "моряците" вдигнаха оборотите и Бижев пропусна отличен шанс да се разпише, след като топката се удари в гредата и се разходи по голлинията. След него Бакари също се отличи с голям пропуск.

ЧЕРНО МОРЕ - МАРЕК 1:0

1:0 Буркхард 45