Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Нов бразилски успех в Копа Либертадорес

Крузейро (Бело Оризонте) завърши перфектната седмица за бразилските отбори в турнира Копа Либертадорес, след като се наложи с 2:0 като гост на венецуелския Минерос де Гуаяна в среща от група 3. Ветеранът Леандро Дамиао откри резултата в 12-ата минута, а три преди края Маркиньос затвърди победата на бразилците, за които това е първа победа в три мача до момента. Но въпреки това с 5 точки те оглавяват класирането, колкото има и перуанският Университарио (Сукре). Аржентинският Уракан е с 3, а венецуелците остават с 1.

В група 2 победи спечелиха Сао Пауло и Коринтианс. Сао Пауло се наложи с 1:0 над Сан Лоренсо (Аржентина), а преди два дни Коринтианс надви с 2:1 като гост над Данубио (Уругвай). Мишел Бастос, познат от престоя си в Рома, донесе успеха на Сао Пауло с гол в 90-ата минута. Коринтианс води в класирането с 9 точки, а Сао Пауло е 2-и с 6.

В сряда Атлетико Минейро взе първи три точки в група 1, след като се наложи с 1:0 над Индепендиенте Санта Фе като гост и върна надеждите си за класиране. В група 4 пък Интернасионал (Порто Алегре) завърши 1:1 като гост на Емелек (Еквадор), а двата отбора са на върха с по 7 точки.

В група 6 Ривър Плейт не успя да преодолее на собствен терен перуанския Хуан Аурич и се задоволи само с 1:1, пропускайки да се поздрови с първа победа. Домакините имаха надмощие през цялото време и логично откриха резултата в 26-ата минута чрез Габриел Меркадо. След това вратарят на гостите Педро Галесе акробатично спаси удар на Родриго Мора, а през втората част от три метра Карлос Санчес прати топката в аут. И след доста пропуски пред вратата на Хуан Аурич, гостите ги наказаха с убийствена контра в последната минута. Техеда проби по фланга и центрира остро, Маркос Делгадо се беше включил и посрещна топката от воле, с което изравни резултата.

В среща от група 7 еквадорският Барселона Гуаякил се наложи с 3:2 като гост над Атлетико Насионал и регистрира първа победа. Хайме Паломино откри за Атлетико Насионал в 27-ата минута, а 10 по-късно Ели Естрейя изравни. През втората част Брайън Алеман наниза две топки за гостите, а Йонатан Мехия само направи загубата на колумбийския състав минимална. Поражението попречи на Атлетико Насионал да излезе начело в класирането и остана 3-и с 5 точки.