Аякс спечели битката, но загуби войната с Днипро (видео)

Холандският гранд Аякс отпадна от Лига Европа на 1/8-финалите. Клубът от Амстердам победи с 2:1 след продължения украинския Днипро в реванша, но това се оказа недостатъчно за краен успех на холандците. Ричедли Базоер изведе Аякс напред в 60-ата минута, но в седмата минута на първото продължение Йевхен Коноплянка изравни. Все пак, в 118-ата минута Майк ван дер Хоорн отбеляза гол за 2:1, но домакините нямаха сили за нещо повече и трябваше да се примирят с отпадането.

АЯКС - ДНИПРО 2:1 (след продължения, в редовното време 1:0, общ резултат от двете срещи 2:2)
1:0 Базоер (60)
1:1 Коноплянка (97)
2:1 Ван дер Хоорн (118)